Jak nakoupit první bitcoin nebo ethereum?

Jednoduchý návod jak koupit kryptoměny, v kterém si krok po kroku vysvětlíme jak si založit online krypto peněženku na coinbase.com a jak zakoupit první Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash nebo Ethereum. Coinbase.com je internetová peněženka která umožňuje přijímat a odesílat platby v 4 kryptoměnách.

Regitrace peněženky zdarma

 1. Zaregistrovaní účtu

  Klikněte na nasledujuci odkaz a zadáte svojí Emailovou adresu a libovolné heslo.

 2. Ověření e-mailové adresy a telefonu.

  Na vaší Emailovou schránku vám bude zaslán aktivační mail s dalším odkazem, který potvrdí pravost adresy.
  Pro zvýšenou bezpečnost bude požadována dvojí verifikace i pomocí mobilního čísla (nutné i pro budoucí přihlášení).

 3. První přihlášení

  Po prvním přihlášení se zobrazí základní panel. Kliněte na možnost Buy/Sell. Následně na modrý obdélník Add a Payment method / Přidat platební metodu.

 4. Nastavení platební metody pro první nákup

  V rámci coinbase.com máte na výběr 2 možnosti:
  a) můžete si nechat ověřit bankovní účet a používat SEPA platby pro nákup a výběr – tato možnost vám umožní odesílat platby více než 500 EUR.
  b) na zaplacení můžete použít vaší debetní nebo kreditní kartu. Tato možnost je rychlejší a bez nutnosti ověřování ale je zde omezení ve formě limitu pro nákup 500 EUR týdně.

 5. Oveření dokladu

  Pri prvním pokusu o přidaní platební metody vás aplikace vyzve k ověření jednoho dokladu totožnosti. Můžete zvolit pas, řidičský nebo občanský průkaz.
  Nejjednodušší spůsob je zvolit možnost “Mobile Camera”, na váš telefon obdržíte SMS s odkazem na webovou stránku. Ta vás vyzve vyfotit obě strany dokladu.  Ověření dokladu trvá cca 30 minut až hodinu.

 6. První nákup kryptoměny

  V menu je nutné mít vybranou možnost “Buy / Sell”. Následně zvolíme možnost “Buy” – tedy nákup (v našem případě zvolíme Ethereum), vybereme platební metodu a zvolíme částku v EUR za jakou chceme nákup kryptoměnu nakoupit. Klikneme na modré tlačítko “Buy Instantly”, proběhne platba a vy vlastníte svou první kryptoměnu.

 7. Transakce

  Výsledek transakce můžete vidět na vašem účtu v sekci Accounts. Zároveň se zde nachází správa vašich elektronických peněženek.

 8. Odesílaní a přijímaní plateb na krypto peněženky 

  Po zakoupení své první kryptoměny můžete realizovat platby na jiné elektronické peněženky u různých obchodníků nebo známých. To si popíšeme v samostatném návodu již brzy.

© 2018 - coinly.cz